(1)
انتشار 1394/10/09
نسخه 1.0
اندروید 4.0 به بالا
گروه ایرانی
حجم 8.16 MB
قیمت 100,000 ریال

آموزش ترجمه با SDL Trados Studio   ‪SDL Trados Guide کندو برنامه آموزشی ایرانی www.persianfreelancer.ir پرشین فریلنسر

تصاویر

توضیحات

درباره این اپلیکیشن

اپلیکیشن راهنمای کاربردی SDL Trados Studio نسخه اندرویدی این کتاب است که توسط مصطفی دهقان، مدیر و بنیانگذار مرکز ترجمه پارس و سامانه دورکاری پرشین فریلنسر، ترجمه و منتشر شده است. مطالعه این کتاب برای مترجمین و ویراستاران و زبان‌شناسان و افرادی که ترجمه می کنند، بسیار مفید است و با کمک آن می‌توانید نحوه کار کردن با بزرگترین ابزار ترجمه به کمک رایانه را بیاموزید. و ترجمه های خود را با سرعت و دقت بسیار بیشتری انجام دهید.

* با مطالعه این کتاب می‌توانید بسیاری از ویژگی‌های منحصر به فرد Trados را کشف کنید و بهره‌وری خود را در ترجمه تا حد چشمگیری افزایش دهید

* دانش خود را نسبت به نسخه Trados Studio 2014 به روز کنید

* طیف وسیعی از کارهای مهم از جمله ترجمه، فرمت‌ بندی، بازبینی و ویرایش، مدیریت واژگان و ارتقاء حافظه‌های ترجمه را بیاموزید

این اپلیکیشن برای چه کسانی است

این اپلیکیشن یا کتاب الکترونیکی هم برای مترجمین تازه‌کار طراحی شده است و هم برای افرادی که آشنایی اندکی با SDL Trados Studio دارند. هدف از این کتاب آشنایی اجمالی شما با ویژگی‌های این برنامه و ارتقاء دانش شما از طریق مباحث جزئی‌تر می باشد. برای مطالعه این کتاب نیازی به تجربه کار قبلی با برنامه‌های حافظه ترجمه ندارید، اما انتظار می‌رود که خوانندگان گرامی این کتاب، مهارت کافی برای کار کردن با برنامه‌های مایکروسافت ویندوز را داشته باشند.

در این کتاب چه چیزی را خواهید آموخت

* نحوه پیمایش و سفارشی سازی رابط کاربری SDL Trados Studio 2014 و سایر نسخه‌های آن

* نحوه ایجاد حافظه‌های ترجمه و استفاده از آن‌ها برای افزایش بهره ‌وری کارتان

* آشنایی با برچسب‌ها و نحوه کارشان در حفظ فرمت بندی و قابلیت‌های هر سند

* نحوه تهیه گزارش از تعداد لغات جهت ارائه برآورد قیمت و صدور صورتحساب

* نحوه کنترل و استفاده از قدرت فوق العاده SDL Trados Studio برای بازبینی، ویرایش و بررسی پروژه‌ها

* نحوه کار با پروژه‌ها و ذخیره تنظیمات ترجمه و ترجمه فایل‌های گروهی

* نحوه مدیریت واژگان برای دریافت مطابقت‌ها به صورت خودکار و بدون نیاز به جستجوی واژگان

* نحوه ادغام کردن مطالب ترجمه شده قبلی در یک حافظه ترجمه

اطلاعات بیشتر

نرم افزار SDL Trados Studio طیف بسیار وسیعی از امکانات را دارد که ممکن است برای یک مترجم تازه کار گیج کننده باشد. با این حال، در صورتی که این نرم افزار را به خوبی بشناسید و نحوه کار کردن با آن را بدانید، می‌تواند به سرعت به عنوان بخشی لاینفک از ابزارهای ترجمه شما شود و در کار ترجمه، بازبینی و مدیریت اسناد به طرز چشمگیری شما را کمک کند.

اپلیکیشن راهنمای کاربردی SDL Trados Studio می‌کوشد تا شما را به راحتی و به سرعت با امکانات SDL Trados Studio 2014 آشنا کند. این اپلیکیشن به مسائلی کاربردی می‌پردازد، که هر روز در کارتان در دنیای ترجمه با آن سر و کار دارید. این اپلیکیشن از چگونگی نصب نرم افزار، ایجاد حافظه ترجمه گرفته تا ترجمه‌های نهایی و مدیریت حافظه‌های ترجمه و بسیاری موارد دیگر شما را راهنمایی خواهد کرد.

این اپلیکیشن بر اساس آخرین نسخه نرم افزار SDL Trados Studio یعنی نسخه 2014 تألیف شده است. با مطالعه این کتاب می‌آموزید که چطور از SDL Trados Studio در هر مرحله از فرآیند ترجمه، از ایجاد حافظه ترجمه گرفته تا ترجمه، بازبینی و صدور فاکتور برای کارهایتان، به بهترین نحو استفاده کنید. در این اپلیکیشن بسیاری از ویژگی‌های دیگر همچون مدیریت واژگان، استفاده از پروژه‌ها برای ذخیره تنظیمات ترجمه، ترجمه فایل‌های گروهی در کنار هم و مدیریت و نگهداری مطالب در حافظه‌های ترجمه نیز بررسی شده است که به شما امکان می‌دهد تا بهره‌وری و سرعت کارهای ترجمه تان را افزایش دهید.

امتیازات

رتبه میانگین
5.0
(1)

نظر شما

شما وارد کندو نشده اید.

نظرات

P024 1394/10/13 :: inf

عالیه این نرم افزار. واقعا استفاده کردم.

مشاهده ادامه نظرات